21/08/15 - 21:12h

Ana “ispustila” Serenu i polufinale Sinsinatija!

Srpska teniserka Ana Ivanović nije uspela da se plasira u polufinale WTA turnira u Sinsinatiju! Bolja od naše igračice nakon velike borbe bila je Serena Vilijams sa 2:1, po setovima 3:6, 6:4, 6:2 nakon jednog sata i 51 minuta tenisa. Ana je bila blizu trijumfa nakon dva seta, ali joj pri kraju drugog dela brejk prednosti nije bio dovoljan, kao ni startni brejk u trećem setu. Amerikanka će se u borbi za finale sastati sa boljom iz meča Svitolina – Šafaržova.

A. Ivanović642
S. Vilijams366

ana-ivanovic-porazena-ao-2014

Meč je počeo brejkom Serene Vilijams, ali je naša igračica dobrom igrom i upornošću uspela da dođe do preokreta. Ana Ivanović je prvo uzvratila ribrejkom, a potom je u četvrtom gemu novim oduzetim servisom došla do velikih 3:1. Srpkinja je u daljem toku seta dobro servirala, ali je u sedmom gemu poklekla, dozvolila Amerikanki brejk, međutim ne i potvrdu istog. Ivanovićeva je ponovo na brejk uzvratila ribrejkom, pokazala Sereni da može da igra sa njom bez problema i da se nosi sa pritiskom, te je taj ribrejk i rešio osvajačicu prvog dela igre, a to je bila naša igračica – 6:3.

Drugi set opet bolje počinje teniserka iz Sjedinjenih Američkih Država. Serena oduzima servis Ani u drugom gemu, a potom dolazi i do velikih 3:0. Međutim, sjajan karakter u ovom meču Ivanovićeva pokazuje u petom gemu kada, kao i Serena, koristi prvu brejk loptu u ovom setu, dolazi do 2:3, a potom i dolazi do izjednačenja – 3:3. Fantastičnu igru Srpkinja demonstrira i u sedmom gemu, koristi treću priliku za oduzimanje servisa i stiže do potpunog prekreta, te od 0:3, ima 4:3, uz servis. Amerikanka međutim odmah dolazi do dve prilike da uzvrati, koristi prvu, te Ana ne uspeva da materijalizuje prednost i možda tu prelomi meč – 4:4. Nakon ovog vraćanja u meč Serena Vilijams uspeva da veže još dva gema, nakon dobrih servisa koristi i četvrtu set loptu u desetom gemu, te osvojivši set sa 6:4 poravnava na 1:1.

Nakon onako izgubljenog drugog seta očekivalo se možda da Ana psihički padne i “preda se”, ali je Srpkinja u treći period ušla brejkom, a potom je i potvrdila stečeno, te nakon 10-ak minuta igre u ovom delu došla do 2:0. Međutim, kao što je to bivalo u ovom meču sreća je kratko trajala za onu tenisrku koja naprvi brejk na startu. Serena Vilijams uzvraća izgubljeno u četvrtom gemu i poravnava rezultat na 2:2. Amerikanka potom uspeva da veže još dva gema, te sa 4:2 najavljuje početak kraja Ane Ivanović u ovom meču u kome je naša igračica bila tako blizu trijumfa. U daljem toku seta tenisera iz Sjedinjenih Američkih Država je novim oduzetim servisom samo potvrdila bolju igru u ovom setu, te se sa konačnih 6:2 plasirala u polufinale.

Naredna rivalka Sereni biće bolja iz meča Svitolina – Šafaržova.

Teme:   Ana Ivanović, Teniserke, Turniri, Vesti