08/10/15 - 16:12h

Ana bolja od Kuznjecove za četvrtfinale Pekinga!

Srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u četvrtfinale WTA turnira u Pekingu! Ana je danas bila bolja od Ruskinje Svetlane Kuznjecove sa 2:1, po setovima 7:5, 4:6, 6:2, nakon dva sata i 22 minuta zanimljivog tenisa. Naredna protivnica naše igračice biće još jedna Ruskinja, Anastasija Pavljučenkova.

A. Ivanović746
S. Kuznjecova562
Ana Ivanovic

Ana i Svetlana odigrale su meč pun brejkova i preokreta, ali se na kraju u svemu tome bolje snašla Srpkinja. Naša igračica je već na startu gubila, stizala prednost i kada je malo ko očekivao preokrenula u finišu prvog seta. Drugi set je sasvim zasluženo pripao Ruskinji, da bi u trećem tensierka iz Srbije odigrala dominantno i u najkraćem setu, za 43 minuta, došla do pobede i plasmana u četvrtfinale.

Prvi set obilovao je brejkovima, a počeo je razmenom istih. Prvo je Ruskinja oduzela servis Ani, da bi naša igračica već u narednom gemu uzvratila i poravnala na 1:1. Kratko je trajalo da obe dobro serviraju, pa je Svetlana Kuznjecova novim oduzetim servisom došla do 3:2, ali je ovoga puta stečeno i potvrdila za 4:2. U nastavku seta delovalo je kao da Srpkinja ne može da se vrati, te da će set pripasti Kuznjecovoj. Međutim, do kraja ovog dela igre videli smo još veću neizvesnost. Prvo je Ana Ivanović vratila izgubljeno za 4:4, ali je teniserka iz Rusije odmah odgovorila ribrejkom, povela sa 5:4 i servirala za set. Tada se Ana diže, spasava meč loptu, izjednačava rezuzltat na 5:5, a potom i vezuje dva gema, time izbegavajući igranje taj-brejka i osvaja ovaj izuzetno donamičan prvi set sa 7:5.

Drugi set počinje isto kao i prvi. Brejk Kuznjecove na startu, a zatim ribrejk Ane za početnih 1:1. Opet je u nastavku, kao i u prvom delu igre, do brejka došla Svetlana Kuznjecova, potom i potvrdila isti za startnih 3:1. Za razliku od prvog seta Ruskinja je sada uspela da u nastavku ovog dela igre održi stečenu prednost, te je na kraju slavila sa 6:4 i izjednačila rezultat na 1:1 u setovima.

Treći set, za razliku od prva dva, počeo je sigurnim servisima sa obe strane, a onda je Ana Ivanović u četvrtom gemu iskorostila prvu brejk priliku u ovom delu, potom je nekako sačuvala svoj servis i pored tri ribrejk šanse Kuznjecove i došla do velike prednosti od 4:1. Srpkinja je u potom u šestom gemu došla do 15:40 na servis rivalke, Kuznjecova je spasila prvu, a onda i drugu fantastičnim servisom i došla do izjednačenja 40:40, a onda i osvojila gem za 2:4. Međutim, u daljem toku odlučujućeg seta Ana je nastavila da dominira, a u osmom gemu je novim oduzimanjem servisa Kuznjecovoj postavila konačnih 6:2, za pobedu od 2:1.

Naredna protivnica Ane Ivanović biće još jedna Ruskinja, Anastasija Pavljučenkova, koja je eliminisala treću favoritkinju Flaviju Penetu iz Italije takođe sa 2:1.

Teme:   Ana Ivanović, Teniserke, Turniri, Vesti