21/02/12 - 19:10h

Ana bolja i četvrti put od Skjavone!

Ubedljiva pobeda naše teniserke na startu WTA turnira u Dubaiju. Ana Ivanović je za sat vremena i 40 minuta počistila Frančesku Skjavone u dva seta i plasirala se u drugo kolo gde za protivnicu ima ruskinju Mariju Kirilenko.

A. Ivanović67
F. Skjavone15

Više nego ubedljiva je bila naša teniserka u ovom meču. Činilo se da ni u jednom trenu italijanka nije bila ravnopravan protivnik, što uostalom pokazuje i rezultat. U prvom setu je bila maestralna. Za svega 20 minuta je stigla do prednosti od 5:0 i tek tada je Skjavone počela da bude ravnopravan protivnik. Ana je htela još jedan brejk, ali italijanka posle desetominutne borbe u tom 6 gemu nije to dozovolila. Ipak već u sledećem gemu na servis naše teniserke ovaj set je bio priveden kraju- 6:1!

Ana Ivanovic

U drugom setu je bilo malo drugačije. Sada je Skjavone bila daleko ozbiljnija, ali ne dovoljno da izjednači rezultat u setovima. Ana je prva napravila brejk pri rezultatu 2:2, ali italijanka pravi „ribrejk“- 3:3. Čekalo se do 5:5 kada je Ivanovićeva načinila odlučujući brejk i povela 6:5. Nakon toga je bila sigurna pri svom servisu i iskoristila prvu meč loptu za 7:5 i pobedu u ovom meču.

Drugo kolo joj je za protivnicu donelo atraktivnu ruskinju, Mariju Kirilenko. Susret dve zgodne teniserke koji neće biti namenjen samo za muške radoznale poglede, već smo sigurni da će biti neizvestan meč iz kojeg će Ana Ivanović, nadamo se, izaći kao pobednik.