12/02/15 - 09:29h

Almagro bolji od Robreda u španskom derbiju! (ATP Sao Paolo)

Španski teniser Nikols Almagro plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Sao Paolu, pošto je u okviru drugog kola savladao sunarodnika Tomija Robreda sa 2:0, po setovima 6:3, 7:6(1) posle jednog časa i 25. minuta igre.

Almagro

Almagro

U poslednjih osam godina, ovo je bio šesti put da se sastaju dva zemljaka, a Almagro je odneo pobedu po peti put.

Almagro je spasao dve brejk lopte u prvom setu, uspeo je da iskoristi, sa druge strane, jednu koja mu se ukazala i da prvi set okonča rezultatom 6:3. Drugi set je bio izjednačen sve do samog kraja, pa je odluka pala u taj-brejku. Taj deo igre je pripao tri godine mlađem Špancu sa ubedljivih 7:1, pa je tako izborio put u četvrtfinale.

U borbi za plasman među najbolja četiri na turniru, Nikolas Almagro će igrati protiv Urugvajca Pabla Kuevasa, koji je prolaz dalje obezbedio posle predaje Argentinca Fakunda Bagnisa, pri rezultatu 5:1 za urugvajskog tenisera.

Rezultati drugog kola:

Nikolas Almagro – Tomi Robredo 6:3, 7:6

Pablo Kuevas – Fakundo Bagnis 5:1, predaja Bagnisa

Leonardo Majer – Albert Ramos Vinjolas 6:4, 3:6, 6:1

Teme:   ATP, ATP Rang Lista, Drugo Kolo, Rang Lista, Rezultati, Teniseri, Turniri, Vesti