08/05/22 - 19:47h

Alkaraz za sat vremena do titule u Madridu!

Španac Karlos Alkaraz šampion je Masters turnira u Madridu!

On je u finalu savladao branioca trofeja Aleksandra Zvereva rezultatom 6:3, 6:1, u meču koji je trajao svega 64 minuta.

U prvom setu Alkaraz je napravio jedan brejk, u šestom gemu, dok Zverev nije imao nijednu šansu da uzvrati.

Furiozno je nastavio Karlos drugi set. Ponovo je sve vreme bio siguran na svom servisu, a napravio je brejkove u trećem i petom gemu. Duel je završio realizacijom četvrte brejk/meč lopte.

On je najmlađi šampion u istoriji ovog turnira.

Devetnaestogodišnjem teniseru ovo je druga Masters titula u karijeri, prethodnu je osvojio takođe ove sezone, u Majamiju.

Teme:   Aleksandar Zverev, Karlos Alkaraz, Masters u Madridu, Teniseri, Turniri, Vesti