07/06/24 - 17:56h

Alkaras preokrenuo protiv Sinera za finale Rolan Garosa!

Španac Karlos Alkaras prvi je finalista Rolan Garosa.

Posle nešto više od četiri sata igre i preokreta on je savladao Italijana Janika Sinera rezultatom 2:6, 6:3, 3;6, 6:4, 6:3.

Furiozno je Siner otvorio meč i odmah vezao četiri gema. Uspeo je Alkaras da u šestom gemu vrati jedan servis, ali je potom usledio još jedan brejk Janika, a zatim i set priveo kraju.

I drugi set Siner je otvorio brejkom, ali je ovoga puta usledio preokret. Karlos je vratio servis i izjednačio na 2:2, a onda vezao još jedan brejk kojim je set prelomio u svoju korist.

U trećem setu Španac je prvi došao do brejka, a sada je i Siner uspeo da ribrejkuje. Gem kasnije propustio je Alkaras nove šanse da ponovo dođe do vođstva brejkom, što je Siner kaznio i u šestom gemu napravio odlučujući brejk.

Bez brejk šansi sa obe strane prošao je četvrti set sve do samog kraja kada je Alkaras prvom brejk/set loptom stigao do novog izjednačenja.

Nije bilo uzbuđenja u petom setu. Alkaras je već ranim brejkom u drugom gemu set preomio u svoju korist, pošto je do kraja meča sačuvao ovu prednost i po prvi put u karijeri se plasirao u finale Rolan Garosa.

Alkaras će se za titulu boriti sa boljim iz duela Kaspera Ruda i Aleksandra Zvereva.

Dvadesetjednogodišnji Karlos je postao najmađi teniser Open ere koji je stigao do finala najvećih turnira na sve tri podloge.

Teme:   Janik Siner, Karlos Alkaraz, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti