27/03/24 - 13:27h

Alkaras i Zverev rutinski, Dimitrov slavi rezultat karijere u Majamiju (Video)

Karlitos nastavlja da blista na američkoj turneji.

Poznati su svi parovi četvrtfinala Mastersa u Majamiju. Karlos Alkaras je nastavio da ruši sve pred sobom, bio je nemilosrdan i prema Lorencu Musetiju – 6:3, 6:3 za 87 minuta igre. Konačan rezultat u potpunosti i ne objašnjava Špančevu nadmoć u ovom meču.

Jedini problem, branilac titule imao je u trećem gemu drugog seta kada je spasao dve brejk lopte, a potom ekspresno kaznio Italijana. Uspeo je Museti da uzvrati i smanji na 4:3, ali je Alkaras još jednom doneo gas.

Carlos Alcaraz vs Lorenzo Musetti Brilliant Shotmaking | Miami 2024 Highlights

Naredni rival mu je Grigor Dimitrov, koji je nakon preokreta savladao Huberta Hurkača 3:6, 6:3, 7:6 (3). Bugarin je ostao nepobediv za Poljaka, slavio je u svih pet međusobnih duela i napokon, prvi put u karijeri, stigao do četvrtfinala Majamija.

Ovoga puta je presudio detalj u odlučujućem taj-brejku, pri rezultatu 2:2. Dimitrov je odigrao kratku loptu, Hurkač je to stigao i poentirao.

Počeo je da se raduje osvojenom poenu, ali se iz stolice oglasio sudija i dosudio – pecanje!

Hurkač nije mogao da poveruje u odluku, bacio je reket na teren u želji da ga polomi, ali je rekvizit “preživeo”.

Hurkač je rekao da reketom nije dodirnuo mrežu, što je bilo tačno, ali je zato vrhom patike dotakao samo dno mreže i sudija je to video.

Dodelio je poen Dimitrovu i čini se da je to potpuno slomilo tenisera iz Vroclava koji je dobio samo jedan od narednih pet poena.

Hurkač je čestitao na mreži Dimitrovu pobedu, ali mu je i priznao da je patikom dokačio mrežu.

Hubert Hurkacz vs Grigor Dimitrov Dramatic Match Highlights! | Miami 2024

Aleksandar Zverev odigrao je jedan od najboljih mečeva ove sezone i izborio mesto u četvrtfinalu turnira Masters serije u Majamiju. Aktuelni olimpijski šampion je za sat i 10 minuta savladao Rusa Karena Kačanova 6:1, 6:4.

Nemac je u prvom setu bio skoro savršen. Od rezultata 1:1 osvojio je narednih pet gemova, a rivalu je prepustio samo četiri poena.

U nastavku je Hačanov pružio malo jači otpor, ali brejk u trećem gemu je bio dovoljan da Zverev dođe do trijumfa u meču u kojem rivalu nije dao nijednu priliku da mu oduzme servis.

Rival za mesto među četiri najbolja biće mu iznenaađujuće Mađar Marošan, koji je u tri seta dobio favorizovanog De Minora 6:4, 0:6, 6:1.