17/03/24 - 11:15h

Repriza: Alkaras i Medvedev ponovo za titulu u Indijan Velsu

Karlos Alkaras i Danil Medvedev zakazali su duel u finalu Indijan Velsa.

Alkaras je na korak do odbrane titule došao o pošto je savladao Janika Sinera i naneo mu prvi poraz u ovoj godini.

Nije bio rezultat kakav se očekivao, s obzirom da je u prvom setu Siner dva puta napravio brejk i sigurnom igrom set priveo kraju sa rutinskih 6:1.

Međutim, usledio je preokret i pad Sinera. Sa druge strane, Alkaras se razigrao, a brejk u četvrtom gemu drugog seta bio mu je dovoljan da izbori izjednačenje.

U odlučujućem delu susretu Španac je realizovao dve brejk lopte i trećom meč loptom sa 6:2 meč priveo kraju.

Medvedev je do finala takođe došao posle velikog preokreta.

On je u duelu sa Tomijem Polom izgubio prvi set sa 6:1. U drugom setu iamo je vođstvo od 5.2 i dve set lopte, ali ih nije realizovao, pa je posao završio u taj-brejku i uveo meč u treći set u kojem je uz dva brejka prednosti savladao Amerikanca.

Njih dvojica i prošle godine su igrali finale Indijan Velsa, a pobedu je odneo Španac.

Teme:   Danil Medvedev, Karlos Alkaraz, Masters u Indijan Vels, Teniseri, Turniri, Vesti