16/07/15 - 15:23h

Aleksandra nakon Vimbldona pobedila Vinči i u Bukureštu!

Srpska teniserka Aleksandra Krunić plasirala se u četvrtfinale WTA turnira u Bukureštu! Srpkinja je nakon dve nedelje opet savladala Italijanku Robertu Vinči, opet sa 2:0, po setovima 6:1, 6:1, nakon svega jednog sata i pet 9 minuta tenisa. Naredna protivnica naše igračice biće Slovenka Polona Hercog.

A. Krunić66
R. Vinči11
Aleksandra Krunic

Aleksandra Krunić je potpuno dominirala protiv 45. igračice planete i zasluženo se nakon nešto više od sat vremena plasirala u četvrtfinale turnira u glavnom gradu Rumunije.

Srpkinja je meč počela brejkom iskoristivši prvu takvu priliku. Ključni trenutak prvog dela meča bio je peti gem kada je Aleksandra u izuztetno dugom gemu uspela da iskoristi tek sedmu brejk šansu, dođe do 4:1, a potom sa još dva gema osigura osvajanje prvog seta sa ubedljivih 6:1, nakon svega 34 minuta igre.

Minut duže trajao je drugi set u kome nismo videli ništa novo. Teniserka iz Srbije je nastavila da dobro servira i dominira, a nakon 2:0 dozvolila je Roberti Vinči i brejk za 1:2, ali je ribrejkom u sledećem gemu, došla do velikih i nedostižnih 3:1. Aleksandra Krunić je u nastavku osvojila sve gemove, a u poslednjem je iskoristila drugu meč loptu, mada je u tom delu i Italijnaka imala tri brejk prilike, međutim kada ih nije iskoriostila naša igračica je postavila konačnih 6:1.

Naredna protivnica Aleksandre Krunić biće Slovenka Polona Hercog.

Teme:   Aleksandra Krunić, Teniserke, Turniri, Vesti