14/10/14 - 19:12h

Aleksandra Krunić u osmini finala Moskve!

Srpska teniserka Aleksandra Krunić plasirala se u drugo kolo WTA turnira u Moskvi! Srpkinja je u meču prvog kola eliminisala osmu nositeljku, Francuskinju, Karolin Garsiju rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 6:2, nakon samo 54 minuta tenisa. Srpkinja će se u borbi za četvrtfinale sastati sa Bugarkom Pironkovom.

A.Krunić66
K. Garsija42
Aleksandra Krunic

Duel je počeo sigurnim servisima, a potom je Srpkinja napravila brejk za 2:1, da bi Karolin Garsija odmah uzvratila i došla do izjednačenja – 2:2. U daljem toku seta brejkova nije bilo sve do devetog gema, kada je Aleksandra Krunić opet napravila brejk, povela sa 5:4, a potom potvrdila stečenu prednost za osvajanje prvog dela igre rezultatom 6:4.

Drugi set počeo je sjajno za teniserku iz Srbije. Aleksandra Krunić je od prvih šet gemova, osvojila je čak pet, uz dva brejka i za veliku prednost od 5:1. U nastavku brejkova nije bilo, a Srpkinja je drugi period rešila u svoju korsit rezultatom 6:2.

Aleksandra Krunić će se u osmini finala sastati sa Cvetanom Pironkovom iz Bugarske.

Teme:   Aleksandra Krunić, Teniserke, Turniri, Vesti