02/03/18 - 11:17h

Akapulko: Zverev i Del Potro se bore za finale

Nemački teniser Aleksander Zverev i Huan Martin Del Potro iz Argentine plasirali su se u polufinale ATP turnira u Akapulku.

Aleksandar Zverev, Izvor: Twitter

Nemac je u borbi sa polufinale bio bolji od Rajana Herisona iz SAD-a. Dvedesetogodišnji teniser rutinski je pobedio protivnika nakon sat vremena i osam minuta igre rezultatom od 2:0.

U prvom setu napravio je jedan brejk i slavio sa 6:4. U drugom delu susreta Rajan je uspeo da osvoji samo jedan gem. Zverev je napravio tri brejka, poslednji u sedmom gemu, kojim je i završio ovaj meč u svoju korist.

On se sledeće sastaje sa Argentincem Huan Martinom Del Potrom. Deveti teniser na ATP listi je trijumfovao nad Dominikom Timom iz Austrije nakon sat vremena i 43 minuta provedenih na terenu.

Prvi set Del Potro je dobio lako, sa 6:2 u gemovima. U drugom setu Austrijanac je popravio svoju igru, oba tenisera su napravila po brejk, a pobednik je odlučen u taj-brejku, u kom je sa 9:7 slavio Huan Martin.

Drugi polufinalni par čine Amerikanac Džared Donaldson i Kevin Anderson iz Južne Afrike.

Donaldson, 59. igrač sveta, pobedio je za 21. mesto bolje rangiranog Španca Felisijana Lopeza nakon samo 55 minuta igre. U ovom meču bilo je četiri brejka, a sve ih je napravio Džared.

Kevin Anderson je u četvrtfinalu slavio nad Hjonom Čungom iz Južne Koreje sa 2:0. U prvom delu meča nije bilo oduzetih servisa, a Kevin je set dobio u taj-brejku. U drugom setu napravio je jedan brejk više od protivnika, pobedio sa 6:4 i time se plasirao u polufinale takmičenja.

Turnir u Akapulku igra se na tvrdoj podlozi za nagradni fond od 1,642,795 dolara.

Teme:   Aleksandar Zverev, Huan Martin Del Potro, Kevin Anderson, Teniseri, Turniri, Vesti