Akapulko: Preokret Kecmanovića za prvu pobedu nad Švarcmanom!

Prekinuo crni niz!

M. Kecmanović66
D. Altmajer44

Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u 2. kolo ATP 500 u Akapulku, pošto je na startu turnira nakon preokreta savladao Dijega Švarcmana 4:6, 6:3, 6:1.

Kecmanović je konačno slavio nakon poraza u Dejvis kupu, te u prvom kolu Delrej Biča i Los Kabosa, a ujedno je i napokon salvadao Švarcmana, prvi put u karijeri nakon četiri uzastopna poraza.

Protivnik u drugom kolu biće mu pobednik nemačkog okršaja između prvog nosioca Zvereva i Altmajera.

S druge strane, Argentinac je produbio lošu formu i još uvek ne zna za trijumf u 2024. godini. O sunovratu njegove karijere govori i činjenica da je trenutno tek 117. igrač sveta.

Meč je trajao dva sata i deset minuta. Nakon prvog seta, koji je pripao Švarcmanu, bio je i prekinut na oko pola sata zbog kiše.

Nije daleko od poraza bio Kecmanović. I u drugom setu je imao brejk zaostatka, ali je pri rezultatu 2:3 dobio maratonski, najduži i ispostaviće se najvažniji gem u meču. Dobio je taj gem i do kraja meča izdominirao. Od pomenutog zaostatka 2:3, Kecmanović je osvojio deset od 11 narednih gemova.

Drugi naš predstavnik na ovom turniru je Dušan Lajović.

Teme:   ATP, ATP Akapulko, Dijego Švarcman, Miomir Kecmanović, Teniseri, Turniri, Vesti