AKAPULKO: Nadal protiv Medvedeva u polufinalu, Cicipas protiv Norija

Poznati su polufinalni parovi na ATP turniru u Akapulku.

Source: Mike Hewitt/Getty Images Europe

Prvi par su Danil Medvedev i Rafael Nadal.

Medvedev, prvi favorit turnira, bio je ubedljiv protiv Jošihite Nišioke iz Japana.

Nakon nešto više od sat vremena, Rus je slavio rezultatom 6:2, 6:3.

Napravio je ukupno šest brejkova, dok je njegov rival uspeo da iskoristi tri brejk lopte.

Nadal je do polufinala došao pobedom nad Amerikancem Tomijem Polom.

Peti igrač sveta bio je bolji rezultatom 6:0, 7:6 (7:5), u meču koji je trajao dva sata.

U prvom setu Španac je napravio tri brejka. U drugom delu igre obojica su realizovali po tri brejk prilike, dok je u produžetku Nadal slavio prvom meč loptom.

U drugom polufinalu igraće Stefanos Cicipas i Kameron Nori.

Cicipas je posle 78 minuta nadigrao Amerikanca Markosa Girona rezultatom 6:3, 6:4, uz po brejk prednosti u oba seta.

Nori je u duelu sa Peterom Gojovčikom ispustio samo jedan gem i posle 62 minuta slavio rezultatom 6:1, 6:0.

Teme:   Danil Medvedev, Rafael Nadal, Stefanos Cicipas, Teniseri, Turniri, Vesti