Agasi se vratio trenerskom poslu, ali izbor igrača je iznenađujući!
Legendarni Andre Agasi ponovo je u trenerskim vodama, ali njegov izbor igrača za saradnju je neočekivan, posebno iz teniske perspektive.
Andre Agasi, jedan od najvećih tenisera svih vremena, ponovo je u ulozi trenera. Ipak, izbor igrača za koga će se brinuti je pomalo iznenađujući. U pitanju je Markos Giron, trenutno 69. igrač sveta.
Giron, sa 32 godine, nije ni među perspektivnim teniserima, niti spada u one koji bi mogli da priušte savete nekadašnjeg broja 1. Ipak, postoji nešto što je veoma važno u Agasijevom životu – porodični je prijatelj. Giron često trenira u Las Vegasu, gde živi porodica osmostrukog gren slem šampiona, a jedna od kondicionih trenera mu je Agasijeva ćerka Džez. Drugi trener je legendarni Gil Rejes, stručnjak koji se brinuo o fitnesu velikog teniskog asa tokom cele njegove karijere.
“Često pričamo, on vidi ovu igru na potpuno drugačiji način,” ističe Amerikanac. “Ulazi veoma duboko u detalje. Za vreme meča, sve zavisi šta mi je potrebno. Uglavnom je najvažnije da je prisutan, ali i doda nekoliko prilagođavanja. Njegova ćerka i Rejes me treniraju u teretani, tako da imam porodičnu podršku. Naravno, njihova saradnja nikada neće prerasti u pravi odnos igrač-trener. Ovo je u stvari pomoć prijatelja.”
Giron je već ostvario pobedu u prvom kolu Indijan Velsa, savladavši Argentinca Navonea. U drugom kolu ga čeka duel sa mladim češkim teniserom Jakubom Menšikom.
(Tenis Uživo, M. Vasić)
Teme: Andre Agasi, Teniseri, Vesti







Komentari