08/01/22 - 17:31h

ADELEJD: Hačanov i Monfis u finalu

Rus Karen Hačanov i Gael Monfis iz Francuske boriće se za titulu na ATP turniru u Adelejdu.

Source: Getty Images AsiaPac

Hačanov je u meču polufinala bio bolji od Hrvata Marina Čilića nakon nešto manje od dva sata igre rezultatolm 7:6 (6:3), 6:3.

U prvom setu nije bilo brejkova, a u produžetku Karen je realizovao prvu set loptu. Drugi deo duela dobio je uz brejk prednosti.

Monfis se u finale plasirao pobedom nad Tanasijem Kokinakisom iz Australije sa 7:5, 6:0, u meču koji je trajao 80 minuta.

U prvom setu on je napravio jedan brejk. U drugom setu nije dopustio protivniku da osvoji nijedan gem. Vezao je tri brejka i trećom meč loptom došao do pobede.

Teme:   Gael Monfis, Marin Čilić, Teniseri, Turniri, Vesti