Iga Švjontek juriša na drugo mesto na Ju-Es openu: Da li će Koko Gof uspeti da je zaustavi?
Poljska teniserka Iga Švjontek još uvek ima šansu da bude drugi nosilac na predstojećem Ju-Es openu. Međutim, njene šanse su sve manje, a prepreka je mlada Amerikanka Koko Gof.
Iga Švjontek se bori za poziciju drugog nosioca na predstojećem Ju-Es openu, ali situacija se komplikuje. Koko Gof je trenutno u prednosti, nakon što je dobila dan odmora jer je Dijana Jastremska predala meč bez borbe u trećem kolu.
Ako Amerikanka pobedi u još dva meča, osiguraće drugo mesto u žrebu za gren slem na Flašing Medouzu. Švjontek će morati da se potrudi da bi zadržala svoje šanse.
U međuvremenu, Lučija Bronzeti, 61. teniserka sveta, iznenadila je Jelenu Ostapenko. Varvara Gračova je bila uspešnija od Karoline Muhove, dok je Džasmin Paolini savladala Ešlin Kriger. Meč između Džesike Pegule i Magde Linet je prekinut zbog kiše.
U osmini finala, gledaćemo uzbudljive duele: Sabalenka – Bousas, Ribakina – Kiz, Švjontek – Kristea, Aleksandrova – Kaljinskaja, Zajdel – Gračova, Tauson ili V. Kudermetova – Linet ili Pegula, Paolini – Krejčikova i Bronceti – Gof.
(Tenis Uživo, M. Vasić)
Teme: Vesti







Komentari