Holanđani odsvirali kraj Nadalu!

 

Poraz od Botika van de Zandshulpa bio je poslednji meč u karijeri Rafaela Nadala.


Source: Mike Hewitt/Getty Images Europe

Od ranije je poznato da će Nadal okončati karijeru na Završnom turniru Dejvis kupa u Malagi, ali je malo ko očekivao da će odigrati samo jedan meč. Rafael Nadal je poražen, dok je Karlos Alkaras upisao pobedu, a na kraju je dubl odlučio i nakon njega Holandija je izbacila Španiju u četvrtfinalu Dejvis kupa.

Nadal je u uvodnom duelu izgubio od Botika van de Zandshulpa rezultatom 6:4, 6:4. Potom je Karlos Alkaras pobedio Talona Grikspora rezultatom 7:6 (0), 6:3.

O pobedniku je odlučivao dubl. Sa jedne strane su Alkaras i Granoljers, sa druge Kulhof i Van de Zandshulp.

Bio je to buran meč, servis je dominirao, a na kraju je bilo 2-0 za Holanđane, iako su oba seta otišla u taj-brejk – 7:6(4), 7:6(3).

Inače, Rafael Nadal ima impresivan učinak u Dejvis kupu, koji je sa nacionalnim timom osvajao u pet navrata.

Podatak za poštovanje kaže da je Nadal u periodu od 2006. do 2019. godine imao 32 pobede zaredom u Dejvis kupu, računajući singl i dubl, što je najduži niz nepobedivosti u istoriji turnira.

Pre ovog neuspeha protiv Van de Zandshulpa, Nadal je poslednji poraz doživeo u dublu sa Felisijanom Lopesom 2005. u susretu sa Italijom. Poslednji neuspeh u singlu, ujedno i jedini do ovog u utorak uveče, imao je u debitantskom nastupu, u februaru 2004. u Brnu, gde ga je pobedio Jirži Novak.

(Tenis Uživo, M. Marjanović)


Teme:   Dejvis Kup, Februar, Rafael Nadal, Turniri, Vesti


Komentari

Ovaj sajt je zaštićen reCAPTCHA sistemom. Važe Google Politika privatnosti i Uslovi korišćenja.

Ne propusti nijedan prenos

Dobićeš obaveštenje čim počne. Klikni i gledaj.

Sačekaj...

Potvrdi u browser-u da želiš da primaš obaveštenja.

Notifikacije su uključene!

Primićeš obaveštenja za sve srpske igrače i udarne vesti.
Hoćeš da izabereš samo neke srpske i neke strane?

Ne, ovako je okej

Notifikacije su blokirane

Da bi primao obaveštenja, dozvoli ih u podešavanjima browser-a.

Ne propusti nijedan prenos

Dobićeš obaveštenje čim počne. Klikni i gledaj.
Na iPhone-u, dodaj na Home Screen:

Tapni pa "Add to Home Screen"