I Kecmanović bez glavnog žreba, Srbija bez predstavnika u Bersiju

Nakon Lajovića, i Miomir Kecmanović eliminisan u kvalifikacijama.

M. Kecmanović763
M. Hiron676

Kecmanović je u prvom kolu kvalifikacija za Masters u Parizu lako pobedio Pavela Kotova, a u drugom, ujedno i poslednjem, poražen je u dramatičnom meču od Markosa Hirona 6:7 (10), 7:6 (2), 6:3, posle dva sata i 45 minuta velike borbe.

Podsetimo da je i Dušan Lajović eliminisan u kvalifikacijama. Novak Đoković je odustao, tako da nećemo imati predstavnika u glavnom žrebu.

Miomir je u prvom setu ispustio brejk prednosti ali je u dramatičnom taj-brejku spasao tri set lopte, pa iskorstio svoju treću da povede. U drugom je situacija bila obrnuta – srpski teniser je uspeo da nadoknadi set zaostatka i stigne do taj-brejka, ali je u njemu osvojio samo dva poena.

Hiron je na krilima izjednačenja odmah zadao udarac početkom treće deonice i poveo sa 3:0. Nije se Kecmanović predao, ali je propustio brejk priliku da se vrati, te je tako ostao bez prvog kola poslednjeg Mastersa sezone.

Teme:   Masters, Masters u Parizu, Miomir Kecmanović, Teniseri, Turniri, Vesti