26/10/24 - 19:25h

Šelton protiv Peči Perikara za trofej u Bazelu

Ben Šelton i Đovani Peči Perikar finalisti su ATP turnira u Bazelu.

Šelton je na korak do trofeja došao nakon što je u polufinalu bio bolji od Artura Fisa rezultatom 6:3, 7:6 (9).

U drugom setu jedine brejk lopte viđene su u osmom gemu. Amerikanc je iskoristio drugu i sa tom prednošću set priveo kraju.

U drugom setu obojica su sve vreme bili sigurni na svojim servisima. Tako je ovaj deo meča završen u dramatičnom taj-brejku. U njemu je Artur ispustio pet set lopti, dok je Šelton iz druge šanse došao do pobede.

Peči Perikar je u polufinalu savladao Holgera Runea, nakon 80 minuta igre rezultatom 7:6 (6), 6:4.

Nijedna brejk lopta nije viđena u prvom setu, da bi u taj-brejku najpre Rune propustio da realizuje set loptu, nakon čega je to od ruke pošlo Francuzu.

Drugi set Peči je prelomio u svoju korist već na startom kada je napravio brejk.

Đovani je do sada osvojio jednu ATP titulu, a Šelton dve.

BIće im ovo drugi međusobni duel. Prvi je pripao Francuzu.

Teme:   ATP u Bazelu, Ben Šelton, Teniseri, Turniri, Vesti