Sinjiakova predala, Olga u finalu Gvangdžua!

Olga Danilović došla je nadomak titule na WTA turniru u Gvangdžuu!

O. Danilović464
K. Sinjiakova643predano

Srpska teniserka u polufinalu je igrala sa prvom favoritkinjom Katerinom Sinjiakovom iz Češke koja joj je meč predala pri rezultatu 4:6, 6:4, 4:3 za Olgu.

Odlično je Olga otvorila meč – odmah je vezala dva brejka i povela sa 3:0, ali su usledila dva ribrejkva Sinjiakove i izjednačenje na 3:3. Četiri gema kasnije Čehinja je došla do brejk/set lopti i iz trećeg pokuaša privela set u svoju korist. U jednom momentu tokom seta Katerina je zbog vrtoglavice zatražila medicinski tajm-aut.

Drugi set bio je bez brejk lopti sve do sedmog gema kada Olga dolazi do brejk lopte, jedine u ovom delu meča, i sa tom prednošću dobija set tri gema kasnije.

Dva puta u trećem setu Olga je gubila brejk prednosti. Napravila je srpska teniserka još jedan brejk, nakon čega je toga njena protivnica odlučila da preda meč.

Olga će s eboriti za drugu WTA titulu u karijeri. Protivnica će joj biti bolja iz duela Bronceti – Dolhajd.

Teme:   Olga Danilović, Teniserke, Turniri, Vesti