06/10/24 - 14:32h

Alkarasa namučio 560. na svetu!

Španac ipak u trećem kolu.

Kinez Jibing Vu bio je težak takmac za Karlosa Alkarasa, iako je tek 560. teniser sveta. Ipak, Španac je opravdao ulogu favorita u 2. kolu Mastersa u Šangaju rezultatom 7:6 (5), 6:3, za sat i 40 minuta igre.

Rival u osmini finala biće mu pobednik francuskog okršaja između Gaela Monfisa i Iga Imbera, ali će se na to sačekati malo duže pošto kiša pravi ogromne probleme organizatorima.
Alkaras i Vu su igrali pod zatvorenim krovom, i pružili navijačima odličnu zabavu.

Igrači su bili potpuno izjednačeni do finiša taj-brejka prvog seta, kada je Alkaras osvojio tri poena zaredom nakon zaostatka 4:5.

U drugom setu je jedan brejk bio dovoljan momku iz Mursije da završi posao. Inače, Jibing Vu je prošle godine u Dalasu postao prvi Kinez u Open eri koji je osvojio ATP turnir, ali mu se potom karijera nije razvila u željenom pravcu, pa je sada čak van top 500.

Teme:   Karlos Alkaraz, Masters, Masters u Šangaju, Turniri, Vesti