05/10/24 - 14:39h

Gof i Muhova za titulu u Pekingu

Koko Gof i Karolina Muhova boriće se za titulu na turniru WTA 1000 u Pekingu.

Koko, šesta teniserka sveta, slavila je u duelu sa Paulom Badosom i to posle preokreta – 4:6, 6:4, 6:2.

Prva je do brejka u meču došla Badosa u petom gemu, a Amerikanka je uspela da ribrejkuje u dramatičnom osmom gemu u kojem je najpre propustila sedam brejk lopti. Imala je Paula odgovor na to, pa odmah dolazi do novog brejka, za 5:4 kojim je prelomila set u svoju korist.

Nije dobro krenulo sa Gof ni u drugom setu, pa je već na startu pretrpela brejk. U osmom gemu je vratila servis, a dva gema kasnije je, na Badosin servis, izborila izjednačenje.

U poslednjoj deonici susreta razmenile su po jedan brejk, a onda je usledio novi brejk Amerikanke za vođstvo od 3:1. Čuvala je tu prednost do kraja, a onda još jednom oduzela servis Badosi i time završila meč.

Muhova je finala došla pobedom nad domaćom teniserkom Ćinven Dženg nakon sat vremena i 38 minuta sigurnim rezultatom 6:3, 6:4, uz po brejk prednosti u oba seta.

Teme:   Karolina Muhova, Koko Gof, Teniserke, Turniri, Vesti