03/10/24 - 10:54h

Odavno nije ovako: Kecmanović razbio Hidžikatu u Šangaju!

Odavno nije ovako dobro odigrao.

Miomir Kecmanović

Srpski teniser Miomir Kecmanović savršeno je startovao na Mastersu u Pekingu, pošto je u prvom kolu deklasirao Rinkija Hidžikatu sa 6:2, 6:2, za sat i 20 minuta igre. U drugom kolu čeka ga Aleks Popirin, koji je kao jedan od nosilaca na startu bio slobodan.

Srbin je uspostavio dominaciju sredinom prvog seta, i održao ju je do kraja. Ukupno je napravio četiri brejka, a protivniku nije dozvolio nijednu brejk loptu. Od rezultata 2:2, u svakom servis gemu rivala je stizao do brejk lopte, što dovoljno govori o odnosu snaga.

Kecmanović se ujedno osvetio Australijancu za poraz u jedinom prethodnom međusobnom duelu, odigranom u Los Kabosu ove godine.

Drugi srpski predstavnik, Novak Đoković, na teren će u subotu. Još uvek ne zna ime rivala – biće to pobednik sutrašnjeg meča Mikelsen-Bu.

Teme:   ATP, ATP 500, Masters, Masters u Šangaju, Miomir Kecmanović, Teniseri, Turniri