27/09/24 - 16:47h

PEKING: Pegula i Gof u trećem kolu, poražena osma na svetu

Treća teniserka sveta Džesika Pegula plasirala se u treće kolo turnira u Pekingu.

Amerikanka je posle sat vremena i 36 minuta igre bila bolja od Dijane Peri rezultatom 6:1, 7:6 (4).

Pegula je meč otvorila brejkom, a potom spasila dve brejk lopte rivalke. Do kraja seta napravila je još jedan brejk, zatim vezala još jednu brejk loptu i njome završila set.

U drugom setu obe su napravile po jedan brejk, pa je set završen u produžetku u kojem je Pegula realizovala prvu meč loptu.

Naredna rivalka biće joj Veronika Kudermetova.

Plasman u treće kolo zabeležila je još jedna Amerikanka, Koko Gof.

Šesta teniserka planete je savladala Klaru Burel sa 7:5, 6:3, u meču koji je trajao sat vremena i 42 minuta.

Koko je tako zakazala duel sa Kejti Kulter.

U drugom kolu slavila je nekadašnja prva teniserka sveta Naomi Osaka u meču sa Julijom Putincevom i to posle preorketa – 3:6, 6:4, 6:2, dok se takmičenje završila osma na WTA listi Ema Navaro koju je šokirala Šuai Džang rezultatom 6:4, 6:2.

Teme:   Džesika Pegula, Kori Gof, Teniserke, Turniri, Vesti