02/09/24 - 12:15h

Eliminisane Vekić i Gof, Sabalenka suvereno do četvrtfinala

Imamo dva četvrtfinalna para u konkurenciji dama.

Kineskinja Ćinven Dženg plasirala se u četvrfinale US opena, pošto je bila bolja od Done Vekić 7:6 (2), 4:6, 6:2. Hrvatica je želela osvetu za poraz u finalu olimpijskog turnira, ali nije uspela da je zaradi na terenu.

Vrlo neizvesna bila su prva dva seta, nijanse su odlučile. Dženg se bolje snašla u finišu prvog, a Dona u završnici drugog, ali je Kineskinja dominirala u odlučujućoj deonici. Odmah je napravila brejk, potom ga duplirala i rutinski sačuvala prednost.

Zheng Qinwen vs. Donna Vekic Highlights | 2024 US Open Round 4

Ona će u četvrtfinalu igrati protiv Arine Sabalenke, koja je bila bolja od Elis Mertens 6:2, 6:4.

Beloruskinja je bez većih problema dobila ovaj duel, a sve je počelo sa dva brejka u prvom setu, koji je osvojila posle 35 minuta igre.

U drugom delu igre Sabalenka je samo jednom uspela da oduzme servis protivnici, što joj je bilo dovoljno da dobije i ovaj set.

Iskoristila je drugu meč loptu u 10. gemu i tako overila plasman u četvrfinale.

Elise Mertens vs. Aryna Sabalenka Highlights | 2024 US Open Round 4

Koko Gof neće odbraniti titulu u Njujorku. Bolja od nje bila je sunarodnica Ema Navaro rezultatom 6:3, 4:6, 6:3.

Dvadesettrogodišnja Amerikanka je nedavno na Vimbldonu prvi put igrala grend slem četvrtfinale, i odmah ponavlja taj uspeh u Njujorku. Šta više, u istoj fazi je eliiminisala upravo Koko Gof i na londonskoj travi!

Korak dalje napraviće ako pobedi Paolu Badosu, što je daleko od nemoguće misije.