28/08/24 - 00:04h

USO: Dušanu jedan set protiv Medvedeva

Srpski teniser Dušan Lajović završio je takmičenje na US Openu u prvom kolu.

Njega je posle dva sata i 35 minuta igre savladao peti teniser sveta Danil Medvedev.

Uspeo je Dušan da dobije set protiv Danila, ali je Rus ipak slavio sa 3:1, po setovima 6:3, 3:6, 6:3, 6:1.

Prvi set bio je bez šansi sve do šestog gema kada je Lajović ispustio brejk loptu. Nakon toga Danil mu je oduzeo servis, a dva gema kasnije je i završio set, uzevši pritom još jednom Dušanu servis.

U drugom setu vodio je igru Lajović. U trećem gemu došao je do brejka prednosti. Do kraja seta propustio je tri nove brejk lopte, da bi pred sam kraj imao još jednu brejk, a ujednom i set loptu kojom je izborio izjednačenje.

Nažalost, bez brejk šansi bio je Srbin u trećem setu. Umorio se Dušan, što je Medvedev iskoristio, dva puta mu oduzeo servis i poveo sa 2:1.

U poslednjoj deonici susreta Medvedev je odmah vezao dva brejka. Imao je Dušan jednu priliku za brejk, ali je nije iskoristio, pa je Rus meč rutinski prieo kraju.

Danil će se u drugoj rundi sastati sa Hamadom Međedovićem ili Fabijanom Marošanom koji upravo igraju.

Teme:   Dušan Lajović, Teniseri, Turniri, US Open, Vesti