08/08/24 - 22:17h

MONTREAL: Siner sigurno do osmine finala, Zverev rutinski

Prvi teniser sveta Janik Siner uspešno je započeo takmičenje na Masters turniru u Montrealu.

Italijan je u meču drugog kola posle sat vremena i 37 minuta igre bio bolji od Borne Ćorića iz Hrvatske rezultatom 6:2, 6:4.

Prvi set dobio je uz dva brejka prednosti, dok je u drugom setu jednom došao do brejka.

Rival u osmini finala biće mu pobednik duela Sonego – Tabiljo.

Rutinsku pobedu zabeležio je Nemac Aleksander Zverev.

Četvrti teniser planete je posle samo 63 minuta provedenih na terenu savladao Džordana Tompsona rezultatom 6:1, 6:1.

Tokom meča napravio je ukupno pet brejkova, a nije dao protivniku nijednu šansu da uzvrati.

U narednoj rundi sastaće se sa Holgerom Runeom koji je eliminisao Pabla Karenja-Bustu rezultatom 6:1, 6:3.

U drugom kolu pobedio je i Rus Andrej Rubljov.

Rus je nadigrao Tomasa Martina Ečeverija rezultatom 7:6 (3), 6:2 i tako zakazao duel sa Brendonom Nakašimom.

U osminu finala plasirali su se i Kasper Rud, Grigor Dimitrov, Mateo Arnaldi, Gael Monfis, kao i Sebastijan Korda.

Teme:   Aleksandar Zverev, Andrej Rubljov, Janik Siner, Masters u Montrealu, Teniseri, Turniri, Vesti