31/07/24 - 15:06h

OI: Muzeti bolji od Frica, pobeda Pola

Italijan Lorenco Muzeti plasirao se u četvrtfinale olimpijskog teniskog turnira.

On je bio bolji u duelu sa Amerikancem Tejlorom Fricom posle sat vremena i 24 minuta igre rezultatom 6:4, 7:5.

Imao je Fric brejk i prednost od 4:1, ali je Muzeti vratio brejk, a u devetom gemu on došao do brejka prednosti kojim je i prelomio set u svoju korist.

U drugom setu Italijan je u 11. gemu oduzeo servsr rivalu, jedinom brejkom loptom viđenom u ovom delu meča, a zatim duel priveo kraju.

U četvrtfinalu Lorenco će igrati sa pobednikom susreta Zverev – Popirin.

Imaće u četvrtfinalu Sjedinjene Ameriške Države svog predstavnika – Tomi Pol slavio je u meču sa domaćim igračem Korentinom Muteom.

Deveti favorit bio je bolji posle dva sata i 18 minuta igre rezultatom 7:6 (6), 6:3.

Pola sada čeka susret sa Karlosom Alkarasom ili Romanom Safijulinom.

Teme:   Lorenco Museti, Olimpijske igre, Pariz 2024, Tejlor Fric, Teniseri, Tomi Pol, Turniri, Vesti