Đokoviću teniski klasik!

M. Kecmanović66
Dž. Vulf23

Source: Getty Images AsiaPac

Novak Đoković savladao jednog od svojih najvećih rivala, Rafael Nadala, i to praktično na Nadalovom “domaćem” terenu, stadionu Filip Šatrije, i time se plasirao u treće kolo olimpijskog teniskog turnira!

U duelu koji je trajao sat vremena i 44 minuta igre, srpski as slavio je rezultatom 6:1, 6:4.

Daleko od svog nivoa bio je Nadal u prvom setu. Sa druge strane, nNovak je odlično igrao i nije želeo da dozvoli Špancu lake poene. Realizovao je dve od četiri brejk lopte, ispustio samo jedan gem i posle 38 minuta set priveo kraju.

Nije, ipak, Nadal dao da Đoković tako lako dođe do pobede. Novak je u drugom setu odmah vezao dva brejka, međutim tada je Rafa pokazao zube i vođen publikom zaigrao bolje. Vratio je oba servisa i izjednačio na 4:4. Došao je potom Novak ponovo do brejk šansi. Nadal je spasio tri brejk lopti, ali ne i četvrtu, pa Srbin u devetom gemu dolazi do odlučujućeg brejka, a potom završava meč za jednu od najubedljivih pobeda nad Špancem.

Naredni rival biće mu pobednik susreta Kepfer – Arnaldi.

Teme:   Novak Đoković, Olimpijske igre, Pariz 2024, Rafael Nadal, Teniseri, Turniri, Vesti