27/07/24 - 20:28h

OI: Nadal i Alkaras uspešno startovali u dublu

Rafael Nadal i Karlos Alkaras uspešno su započeli takmičenje na olimpijskom teniskom turniru u Parizu.

Španski dubl slavio je u duelu sa šestim favoritom, Argentincima Maksimom Gonzalesom i Andresom Moltenijem posle sat vremena i 49 minuta igre rezultatom 7:6 (4), 6:4.

Na startu meča viđena je razmena brejkova. Do kraja seta Nadal i Alkaras spasili su dve brejk lopte rivala, a ovaj deo susreta završen je u taj-brejku u kojem su Španci realizovali drugu set loptu.

U drugom setu izgubili su servis u drugom kolu ali su tri gema kasnije uspeli da ribrejkuju. U devetom gemu oni dolaze do brejka prednosti kojim su i prelomili set u svoju korist.

U narednoj rundi sastaće se sa pobednikom duela Fučovič/Marožan i Grikspor/Kolhof.

Alkaars je danas slavio i u singl meču, dok bi Nadal sutradan trebalo da odigra svoj meč, sa Fučovičem.

Teme:   Karlos Alkaraz, Olimpijske igre, Pariz 2024, Rafael Nadal, Teniseri, Turniri, Vesti