27/07/24 - 14:48h

OI: Švjontek u drugom kolu

Prva teniserka sveta Iga Švjontek uspešno je startovala takmičenje na Olimpijskim igrama.

Source: Getty Images AsiaPac

Poljakinja je posle sat vremena i 46 minuta igre bila bolja od Irine Begu rezultatom 6:2, 7:5.

U prvom setu Begu je uspela da vrati jedan Igin brejk, ali je Švjontek u drugom delu seta vezala dva brejka i time završila ovaj deo meča u svoju korist.

U drugom setu razmenile su po jedan brejk, pa je i sada Iga set morala da prelama na samom kraju. tu je bez izgubljenog poena, a na servis protivnice, meč privela kraju.

U drugoj rundi sastaće se sa boljom iz susreta Podoroska – Peri.

Pobedu je zabeležila i Italijanka Jasmin Paolini.

Peta teniserka sveta savladala je Anu Bogdan rezultatom 7:5, 6:3, a u narednoj rundi čeka Sakari ili Kovinić.

Teme:   Iga Švjontek, Olimpijske igre, Pariz 2024, Teniserke, Turniri, Vesti