21/07/24 - 12:44h

Beretini osvojio devetu titulu u karijeri

Italijan se vraća u top 50.

Italijanski teniser Mateo Beretini pobedio je u fiba i Gštada Francuz Kventana Alisa rezultatom 6:3, 6:1 za samo sat vremena i minut igre.

Finalisti Vimbldona iz 2021. godine ovo je deveta titula u karijeri i od sutra će se vratiti među top 50 najboljih tenisera sveta. Trenutno je 82, a za sada je projektovan na 50. mesto.

Finalisti su bili ubedljivi na svoj servis sve do šestog gema prvog seta kada je Alis, 193. na svetu, imao tri vezane brejk lopte. Izvukao se Beretini, a potom napravio dva brejka za 1:0 u setovima.

Alis tek u drugom nije imao šta da traži jer Italijan nije dozvolio nijednu brejk šansu. Dva puta je oduzeo servis protivniku i iskoristio prvu meč loptu.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Gštadu, Kventan Alis, Mateo Beretini, Teniseri, Turniri, Vesti