18/06/24 - 15:45h

HALE: Preokret Sinera, kraj za Rubljova

Prvi teniser sveta Janik Siner uspešno je započeo takmičenje na ATP turniru u Haleu.

On je savladao Holanđanina Talona Grikspora posle dva sata i 19 minuta igre sa 2:1, po setovima 6:7 (8), 6:3, 6:2.

Prvi set prošao je bez brejkova, pa je završen produžetkom. U njemu je Siner propustio dve set lopte, dok je Grikspor iz trećeg pokušaja rešio ovaj deo meča u svoju korist.

U drugom setu Janik je najpre spasio tri brejk lopte, rivala nakon čega je u šestom gemu došao do brejka i tu prednsot sačekao do kraja seta.

U drugom setu napravio je dva brejka, dok Grikspor nije iamo nijednu šansu da mu uzvrati.

Naredni rival Italijanu biće Fabijan Marošan koji je savladao Romana Safijulina.

Takmičenje je već na startu završio šesti teniser sveta Andrej Rubljov.

Rusa je eliminisao 53. na ATP listi, Amerikanac Markos Giron posle sat i po vremena rezultatom 6:4, 7:6 (5).

Giron u osmini finala čeka pobednika susreta Beretini – Mikelsen.

Teme:   ATP u Haleu, Janik Siner, Teniseri, Turniri, Vesti