Sonego ponovo fatalan za Kecmanovića

Miomir poklekao u dva tesna taj-brejka.

M. Kecmanović66
L. Sonego77

Srpski teniser Miomir Kecmanović nije uspeo da se plasira u 2.kolo TP 250 turnira u Haleu, pošto je na startu u dva tesna taj-brejka poražen od Lorenca Sonega – 7:6 (6), 7:6 (5).

Bio je naš teniser jako blizu izjednačenja jer je u taj-brejku drugog seta vodio sa 5:2, uz dva mini-brejka prednosti, ali je onda izgubio narednih pet poena, samim tim i meč.

I u prvom setu je imao svoju šansu – jedinu brejk loptu u toj deonici imao je upravo Kecmanović, pri rezultatu 5:5, i to na drugi servis protivnika, ali ritern nije bio dovoljno dobar. Miomir je dva puta vratio mini-brejk u 13. gemu, ali nije uspeo da dođe do set lopte.

Drugi uzastopni tesan poraz Kecmanovića od Sonega – slično je bilo i na Indijan Velsu, kada je takođe bio ravnopravan do finiša oba seta, ali nije osvojio nijedan.

Takođe, Kecmanović drugu nedelju zaredom ispada u prvom kolu – prošle, u Hertogenbošu, jači je bio Grikspor, u tri taj-brejka.

Naredni rival Sonega biće pobednik nemačkog okršaja između drugog nosioca Zvereva i kvalifikanta Otea.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Haleu, Miomir Kecmanović, Teniseri, Turniri