22/05/24 - 11:42h

Međedoviću srpski duel na Rolan Garosu

Hamad na korak od glavnog žreba.

Hamad Međedović pobedio je Filipa Krajinovića u 2. kolu kvalifikacija za Rolan Garos rezultatom 7:5, 7:6.

Njemu je tako pripao srpski duel i imaće priliku da se u poslednjem, trećem kolu, bori za glavni žreb Rolan Garosa.

Žreb je tako onemogućio da još jedan srpski teniser dobije šansu za glavni žreb Otvorenog prvenstva Francuske.

Neizvestan duel bolje je započeo Hamad i prvi napravio brejk usedmom gemu za 4:3. Međutim, Krajinović se nije predavao i odmah je uzvratio istom merom.

Krajinović je potom, u momentu kada je vodio 5:4, imao brejk i ujedno i set loptu, ali ju je propustio, nakon čega je Međedović osvojio tri naredna gema i samim tim i set.

Dugi gemovi igrali su se i u drugom setu. Bilo je mnogo propuštenih brejk šansi na obe strane, a prvi je protivniku oduzeo servis Krajinović za 4:2. Hamad je odmah uuzvratio, ali to Krajinovića nije pokoolebalo. Kada je vodio sa 5:4, a potom i 6:5 imao je se tlopte, ukupno četiri, ali ih je sve propustio.

Međedović je potom bez problem trijumfovao u taj-brejku.

U poslednjem kolu kvalifikacija, Međedović, 134. na svetu, igraće protiv Francuza Žofrija Blonkenoa, 277. na ATP listi.

Teme:   Filip Krajinović, Grend Slem, Hamad Međedović, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti