Raonić predao, Siner 200. pobedom do polufinala Roterdama

Dodaj Tenis Uživo kao željeni izvor na Google
 

Na prvom turniru po osvajanju Australijan opena, mladi Italijan je bez naročite muke stigao do polufinala.


Kao prvi nosilac, Janik Siner je u prvom kolu bio slobodan, pa onda savladao Van de Zandšulpa 2:0 i Monfisa 2:1, pre nego što mu je Raonić predao četvrtfinalni meč nakon prvog seta.

Siner ga je dobio u taj-brejku 7:4, a onda je Kanađanin, pri rezultatu 1:1 u drugom, bio primoran da završi meč zbog povrede.

Rođeni Podgoričanin je u prvoj deonici bio više nego konkurentan, imao je čak i dve set lopte na 4:5 i 15:40.

Prethodno su razmenili brejkove u petom i šestom gemu, a Siner je dobio taj-brejk na kraju rezultatom 7:4 posle 56 minuta igre. Rival u polufinalu biće mu Talon Grikspor, dok će o prvom polufinalisti odlučiti Dimitrov i De Minor.

Janiku Sineru je ovo bila jubilarna 200. pobeda na ATP turu. U 2024. još uvek ne zna za poraz – dobio je svih deset mečeva.

(Tenis Uživo, M. Marjanović)


Teme:   ATP, ATP 500, ATP u Roterdamu, Janik Siner, Turniri, Vesti


Komentari

Ovaj sajt je zaštićen reCAPTCHA sistemom. Važe Google Politika privatnosti i Uslovi korišćenja.

Ne propusti nijedan prenos

Dobićeš obaveštenje čim počne.

Sačekaj...

Potvrdi u browser-u da želiš da primaš obaveštenja.

Notifikacije su uključene!

Primićeš obaveštenja za sve srpske igrače i udarne vesti.
Hoćeš da izabereš samo neke srpske i neke strane?

Ne, ovako je okej

Notifikacije su blokirane

Da bi primao obaveštenja, dozvoli ih u podešavanjima browser-a.

Ne propusti nijedan prenos

Dobićeš obaveštenje čim počne.
Na iPhone-u, dodaj na Home Screen:

Tapni pa "Add to Home Screen"