17/01/24 - 15:47h

AO: Cicipas u trećem kolu

Stefanos Cicipas plasirao se u treće kolo Australijan opena.

Sedmi teniser sveta je nakon tri sata i 39 minuta provedenih na terenu savladao domaćeg igrača Džordana Tompsona rezultatom 4:6, 7:6 (6), 6:2, 7:6 (4).

Prvi set Džonson je uzeo neočekivano lako, uz jedan brejk prednosti.

U drugom setu nije bilo čak nijedne brejk lopte, pa se igrao produžetak u kojem je Grk četvrtom set loptom došao do izjednačenja. Dosta lakše ozeo je naredni set – već na startu vezao je dva brejka i tu prednost sačuvao do kraja.

Ipak, nije u tom maniru završio meč. U četvrtom setu imao je brejk prednosti i dve meč lopte u 10. gemu koje nije iskoristio, pa je umesto toga Džonson izjednačio. Imao je dva gema kasnije Australijanac set lopte, ali nije realizovao nijednu od četiri. Igrao se novi produžetak, a u njemu je Cicipas iz prvog pokušaja došao do pobede.