14/01/24 - 15:57h

Sabalenka ispustila samo jedan gem, povratak Voznjacki na Australijan open

Arina Sabalenka furiozno je započela odbranu trofeja na Australijan openu.

Prva teniserka sveta nije želela da prvog takmičarkog dana puno vremena provede na teren, pa je posao rešila za svega 56 minuta.

U duelu sa nemačkom kvalifikantkinjom Elom Saidel, ona je slavila rezultatom 6:0, 6:1.

Tokom celog susreta Sabalenka se nije suočila ni sa jednom brejkom loptom rivalke, dok je od svojih deset brejk lopti realizovala. Jedini dramatičniji momenat desio se pred sam kraj – Arina je u šestom gemu ispustila dve meč lopte, da bi u narednom gemu iz petom pokušaja došla do trijumfa.

Naredna rivala biće joj još jedna kvalifikantkinja, Brenda Fruvirtova iz Češke koja je bila bolja od Rumunke Ane Bogdan i to posle preokreta – 2:6, 6:4, 6:3.

Fruvirtova, koja ima 16. godina, je postala najmlađa teniserka od Koko Gof i 2020. godine koja je slavila u singl meču na Australijan openu.

Ubedljiva na startu bila je i osma na svetu, Marija Sakari.

Grkinja je slavila nad Nao Hibino iz Japana posle nešto više od sat vremena igre rezultatom 6:4, 6:1.

U oba seta napravila je po dva brejka, a njena rivalka uspela je da vrati jedan servis u prvom setu.

Na startu se neočekivano namučila Barbora Krejčikova, deseta na WTA listi.

Ona je u duelu sa dobitnicom specijalne pozivnice Mai Hontamom, inače 122. teniserom planete, slavila nakon dva sata i 26 minuta provedenih na terenu i to pošto je napravila preokret.

Prvi set Hontama je dobila sa rutinskih 6:2, uz dva brejka prednosti.

Mučila se Čehinja i tokom drugom seta. Čak u tri navrata je vraćala brejk rivalke, da bi na samom kraju četvrtom brejk/set loptom uvela meč u treći set. I na početku drugog seta morala je da vraća servis, a brejkom u osmom gemu uspela je da ovaj meč ipak reši u svoju korist.

Protivnica u drugoj rundi biće joj Tamara Korpač koja je slavila u duelu sa Džodi Burejdž.

Šampionka iz 2018. godine Karolina Voznjacki se posle tri godine pauze vratila na Australijan open i u drugo kolo se plasirala bez odigranog celog meča pošto joj je Magda Linet predala pri rezultatu 6:2, 2:0 za Karolinu.

Teniserka iz Danske u narednom rundi će se sastati sa Marijom Timofejevom, kvalifikantkinjom.

Voznjacki je na turnir došla zahvaljujući valjd karti.

Teme:   Arina Sabalenka, Teniserke, Turniri, Vesti