13/09/12 - 12:07h

WTA Taškent: Hrvatska tinejdžerka bolja od Bojane

Srpska teniserka Bojana Jovanovski nije uspela da se plasira u polufinale turnira u uzbekistanskom gradu Taškentu pošto je od nje u četvrtfinalnom meču bolja bila Hrvatica Dona Vekić rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 6:4.

Bojana Jovanovski

Osječka tinejdžerka došla je iz kvalifikacija i izbacila Ribarikovu i Aruabarenu, a sada i našu Bojanu. Nastupi u Uzbekistanu joj očigledno odgovaraju, jer je ove godine već tamo osvojila jedan ITF turnir i igrala u finalu drugog (Fergana i Namangan). Dona ima samo 16 godina i trenutno je 183. na WTA listi.

Od samog početka meča viđena je velika borba ali se Hrvatica očigledno bolje snašla i bila je dosta agresivnija od naše teniserke. Prvi set je Dona rešila u svoju korist rezultatom 6:4.

U drugom setu, koji je takođe bio vrlo izjednačen, obe teniserke su dobro servirale i “čuvale” svoj servis. Pred kraj seta Vekić pravi brejk i do kraja odličnim servisom dolazi do najvećeg uspeha u karijeri i polufinala jednog WTA turnira. I drugi set Dona Vekić dobija rezultatom 6:4.

Teme:   Bojana Jovanovski, Teniserke, Turniri, Vesti