HERTOGENBOŠ: Krunićeva dobila rivalku u finalu
Protivnica srpske teniserke Aleksandre Krunić u finalu WTA turnira u Holandiji biće Kirsten Flipkens iz Belgije.
60. teniserka sveta u polufinalu je savladala Slovakinju Viktoriju Kuzmovu, nakon dva sata i 21 minuta igre.
U prvom delu igre Flipkens je u četvrtom gemu napravila brejk za rezultat od 4:1 u njenu korist. U devetom gemu Kuzmova je brejk vratila i izjednačila na 5:5. Nakon toga Belgijanka je uzela dva gema i na servis protivnice završila prvi set rezultatom od 7:5.
U drugom setu viđena je velika borba. Obe teniserke napravile su po dva brejka i do poslednjem gema ostale izjednačene, pa je pobednik ovog dela igre odlučen u taj-brejku. Tu je tesnim rezultatom od 9:5 bolja bila Kuzmova.
U poslednjoj deonici duela Kuzmova je vodila sa 4:1, ali je Flipkens preokrenula rezultat. Napravila je dva brejka i dobila narednih pet gemova čime je sa 6:4 osvojila treći set i trijumfovala u ovom meču.
Kirsten će u finalu igrati sa Aleksandrom Krunić koja je u polufinalu bila bolja od Amerikanke Koko Vandevej.
Srpska teniserka će nakon ovog turnira ući u Top 50 igračica sveta.
WTA turnir u Hertogenbošu igra se na travi, za nagradni fond od 250 hiljada dolara. Šampionka će dobiti ček na 34,677 i 280 WTA poena.
-
PROČITAJTE JOŠ:
- KVINS: Novak startuje sa kvalifikantom, Marej na Kirjosa!
- (VIDEO) Nenad Zimonjić uspešno operisan
- Srbija znači – Novak Đoković?
(Tenis Uživo, J. Erdei)
Teme: Kirsten Flipkens, Nenad Zimonjić, Novak Đoković, Srbija, Teniserke, Turniri, Vesti, WTA






