22/01/18 - 15:23h

Ko je momak koji je stao Đokoviću na put?

 

Mladi Hjon Čung iz Južne Koreje pobedio je Novaka Đokovića i plasirao se u četvrtfinale Australijan opena, čime je ostvario najveći uspeh u dosadašnjoj karijeri.


Foto: Julian Finney/Getty Images North America

Ovaj dečko, koji je priredio veliko iznenađenje na Ozi openu, rođen je 19. maja 1996. godine u Seulu, Južna Koreja.

Tenisom je počeo da se bavi sa šest godina i nastavio da trenira kada mu je doktor rekao da će njegovim slabim očima pomoći gledanje u zelenu boju. Njegov otac, Seok-Čin takođe je igrao tenis, a sada je trener. Hjonov stariji brat Hong isto je teniser, ali nije toliko uspešan kao mlađi brat.

2015. godine Čungu je dodeljena ATP nagrada za igrača koji je najviše napredovao, a izglasan je od strane drugih tenisera. U dosadašnjoj karijeri odigrao je 54 meča, u kojima je zabeležio 45 poraza.

Do sada je osvojio jedan turnir, #NextGen finale, završni turnir za igrače ispod 21. godine. Na ATP listi nalazi se na 58. mestu, a najbolji plasman mu je bio u septembru prošle godine, kada je bio na poziciji 44.

Podloga na kojoj najviše voli da igra je beton, a Vimbldon mu je omiljeni turnir.

Pre iznenađujuće pobede nad Srbinom u osmini finala, ovaj dvadesetjednogodišnjak sve je začudio trijumfom nad četvrtim teniserom sveta Aleksandrom Zverevim i time ozbiljno skrenuo pažnju na sebe.

Teniski uzor mu je upravo Đoković i sa njim se sastajao dva puta. Prvi put su međusono igrali takođe na Australijan openu 2016. godine, kada ga je Novak pobedio sa 3:0. Čung je izjavio da se ugleda na srpskog asa zbog njegove fantastične igre i mentalne snage. Mnogi su Hjonovu igru na ovogodišnjem AO uporedili sa igrom našeg tenisera.

Čungov sledeći protivnik je Amerikanac Tenis Sandgren, 97. igrač sveta, i ovaj meč će se sigurno pomno pratiti.

    PROČITAJTE JOŠ:

  • Đoković: Čung kao zid i bol u laktu…
  • Marej: Čung radi Novaku ono što je Novak radio svima ostalima…
  • Federer ponovo piše istoriju!
  • Ovo može samo Nik Kirjos… (VIDEO)

(Tenis Uživo, J. Erdei)


Teme:   ATP, Australian Open, Grend Slem, Hjon Čung, NextGen, Nik Kirjos, Novak Đoković, Teniseri, Turniri, Vesti, Vimbldon


Komentari

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.