11/07/12 - 20:31h

ATP Štutgart: Tipsarević siguran na startu

Janko Tipasrević plasirao se u treće kolo ATP turnira u Štutgatru pošto je u drugoj rundi bio bolji od Belgijanca Stiva Darsisa rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 6:2. Naredni protivnik Tipsarevića je Bjorn Pau iz Nemačke.

Janko Tipsarevic, AP

Janko Tipsarević

Tpsarević je sigurnom igrom opravdao ulogu favorita i prvog nosioca na ovom turniru. Odlično je Janko igrao od polovine prvog seta, a u drugom gotovo da je samo jedan igrač bio na terenu.

Prvi set Janko rešava u svoju korist rezultatom 6:4, sa jednim brejkom u odnosu na rivala. U drugom setu Janko stiže do velikih 5:1, Darsisi međutim smanjuje na 5:2, ali je to sve od Belgijanca na ovom meču. Janko u sledećem gemu sjajno servira i dolazi do 2:0 u setovima i 6:2 u drugom delu.

Naredni protivnik Janka Tipsarevića je Nemac Bjorn Pau koji je bio bolji od Lukaša Rosola, koji je posle Vimbldona i izbacivanja Rafaela Nadala opet razočarao. Rezultat meča bio je 2:0 za Nemca.

Teme:   ATP 250, ATP u Štutgartu, Janko Tipsarevic, Teniseri, Turniri, Vesti