Zverev preko Monaka do četvrtfinala! (ATP Baštad)

 

Talentovani nemački teniser Aleksander Zverev plasirao se u četvrtfinale turnira u Baštadu, pošto je u okviru drugog kola savladao četvrtog nosioca Huana Monaka iz Argentine sa 2:0, po setovima 6:4, 6:2 posle jednog sata i 20. minuta igre.

Zverev

18-godišnji Nemac je spasao 2/3 brejk lopte sa kojima se suočio i napravio četiri brejka u pobedi protiv finaliste ovog turnira iz 2009. godine.

Zverev će u meču za polufinale ukrstiti rekete protiv Brazilca Tomaza Belučija, koji je bio bolji od domaćeg tenisera Kristijana Lindela sa 6:3, 6:4.

Od ostalih duela treba izdvojiti i trijumf Uzbekistanca Denisa Istomina protiv Dijega Švarcmana iz Argentine. Istomin je slavio identičnim rezultatom, u dva seta – 6:3, 6:4, pa će u narednom kolu na megdan Špancu Nikolasu Almagru.

Federiko Delbonis se posle misije u Dejvis kupu preselio u Švedsku i na startu turnira savladao Brazilca Rožerija Dutra Silvu posle preokreta sa 1:6, 6:4, 6:4. Naredna prepreka na putu do završnice za Argentinca biće branilac titule iz Urugvaja, Pablo Kuevas.

Rezultati prvog kola:

Dijego Švarcman – Denis Istomin 3:6, 4:6

Federiko Delbonis – Rožerio Dutra Silva 1:6, 6:4, 6:4

Rezultati drugog kola:

Aleksander Zverev – Huan Monako 6:4, 6:2

Tomaz Beluči – Kristijan Lindel 6:3, 6:4

(Tenis Uživo, M. Marjanović)


Teme:   ATP, ATP 250, ATP Rang Lista, ATP trka, ATP u Bastadu, Dejvis Kup, Denis Istomin, Drugo Kolo, Federiko Delbonis, Huan Monako, Polufinale, Prvo kolo, Rang Lista, Rezultati, Teniseri, Turniri, Vesti


Komentari

Ovaj sajt je zaštićen reCAPTCHA sistemom. Važe Google Politika privatnosti i Uslovi korišćenja.

Ne propusti nijedan prenos

Dobićeš obaveštenje čim počne. Klikni i gledaj.

Sačekaj...

Potvrdi u browser-u da želiš da primaš obaveštenja.

Notifikacije su uključene!

Primićeš obaveštenja za sve srpske igrače i udarne vesti.
Hoćeš da izabereš samo neke srpske i neke strane?

Ne, ovako je okej

Notifikacije su blokirane

Da bi primao obaveštenja, dozvoli ih u podešavanjima browser-a.

Ne propusti nijedan prenos

Dobićeš obaveštenje čim počne. Klikni i gledaj.
Na iPhone-u, dodaj na Home Screen:

Tapni pa "Add to Home Screen"