WTA Peking (žreb): Ana na kvalifikantkinju, JJ protiv Korne!

 

U prvom kolu WTA turnira u Pekingu, najbolja srpska teniserka Ana Ivanović igra sa kvalifikantkinjom, Jelena Janković protiv Francuskinje Alize Korne, dok Bojana Jovanovski ukršta rekete sa švajcarskom teniserkom Rominom Oprandi.

Ukoliko Ana i Bojana uspešno prebrode prepreke na startu turnira, u narednoj rundi će igrati jedna protiv druge.

Jelena ima možda najteži žreb, pošto se sastaje sa 21. teniserkom sveta iz Francuske. Ipak, Jankovićeva je dobila sva tri dosadašnja okršaja sa Korne, mada su poslednji put igrale 2009. godine. Jelena se nalazi u polovini žreba u kome je i Amerikanka Serena Vilijams, a već u trećoj rundi za rivalku bi mogla da ima Dankinju Karolinu Voznijacki, finalistkinju US Opena, koja igra u sjajnoj formi u poslednje vreme.

Bojana igra sa Švajcarkinjom Oprandi, 152. na WTA listi, koja u karijeri još nije uzela nijednu titulu. Igrale su već jednom, Oprandi je slavila ove godine u Majamiju 6:2, 6:4.

Prva nositeljka je Serena Vilijams, a druga Rumunka Simona Halep.

Turnir u Pekingu igra se za nagradni fond od 5,427,105 dolara.

(Tenis Uživo, M. Marjanović)


Teme:   Ana Ivanović, Bojana Jovanovski, Hale, Jelena Janković, Serena Vilijams, Simona Halep, Teniserke, Turniri, US Open, Vesti, WTA Rang Lista, Zreb


1 komentar

Ovaj sajt je zaštićen reCAPTCHA sistemom. Važe Google Politika privatnosti i Uslovi korišćenja.

čika Savo Pre 11 godina

Sve ste rekli o turniru u Pekingu a najvažnije niste rekli: Kada se igra taj turnir?

Ne propusti nijedan prenos

Dobićeš obaveštenje čim počne. Klikni i gledaj.

Sačekaj...

Potvrdi u browser-u da želiš da primaš obaveštenja.

Notifikacije su uključene!

Primićeš obaveštenja za sve srpske igrače i udarne vesti.
Hoćeš da izabereš samo neke srpske i neke strane?

Ne, ovako je okej

Notifikacije su blokirane

Da bi primao obaveštenja, dozvoli ih u podešavanjima browser-a.

Ne propusti nijedan prenos

Dobićeš obaveštenje čim počne. Klikni i gledaj.
Na iPhone-u, dodaj na Home Screen:

Tapni pa "Add to Home Screen"