DK: Filip osvojio odlučujući poen, Srbija i sledeće sezone u Svetskoj grupi!
Srpski teniser Filip Krajinović pobedio je Indijca Jukija Bambrija u petom, odlučujućem meču i tako Srbiji doneo ključni poen u duelu za opstanak u Svetskoj grupi. Filip je slavio rezultatom 6:3, 6:4, 6:4.
Duel je dva puta prekidan zbog kiše, a losi vremenski uslovi su uticali na to da se meč igra dva dana.
Krajinović je ušao staloženije u duel i odmah stigao do dve vezane brejk lopte. Srpski teniser realizovao je drugu posle nove greške nervoznog Bambrija, a zatim je i lako materijalizovao brejk za 3:0. Međutim, Indijac se vrlo brzo konsolidovao, uzeo je prvo gem na svoj servis, a onda je agresivnom igrom vratio brejk, i to bez izgubljenog poena za 3:2. To nije obeshrabrilo Krajinovića, pošto je već u narednom gemu sjajnim riternima i ponovo stvorio brejk viška za 4:2. Do kraja seta Filip je bez većih problema sačuvao svoj servis i osvojio prvi set sa 6:3.
Nakon završetka prvog seta usledio je kraći prekid zbog kiše, a zatim je meč nastavljen. Na startu drugog seta videli smo razmenu brejkova, po jedan na obe strane. U petom gemu, Filip ponovo vrši pritisak na servis Bambrija i uspeva da mu oduzme servis za vođstvo od 3:2. No, u osmom gemu pala je koncentacija srpskom teniseru, napravio je nekoliko grešaka, što je Indijac iskoristio i poravnao rezultat na 4:4.
Nakon toga duel je prekinut ponovo zbog kise i nastavljen u ponedeljak. Krajinoviću kao da je više prijala pauza, pa je odmah u prvom gemu u nastavku, oduzeo servis rivalu, da bi u narednom gemu materijalizovao prednost i sa 6:4 duplirao vođstvo u setovima.
Filip je u istom ritmu zaigrao i na startu trećeg seta, pa je već u uvodnom gemu došao do tri brejk lopte i odmah iskoristio prvu, za veliki korak ka konačnom trijumfu. U petom gemu, Filip dolazi do nove tri brejk lopte, ali ne uspeva da iskoristi nijednu. Do kraja susreta, Krajinović je sačuvao prednost stečenu na startu seta, spasavši dve brejk lopte u gemu kada je servirao za meč, i tako Srbiji doneo odlučujući poen u meču za opstanak u Svetskoj grupi i sledeće sezone.
(Tenis Uživo, M. Marjanović)
Teme: ATP Rang Lista, Dejvis Kup, Filip Krajinović, Rang Lista, Srbija, Srbija - Indija, Teniseri, Vesti






| 1 | — | Karlos Alkaras | 12,050 |
| 2 | — | Janik Siner | 11,500 |
| 3 | — | Aleksandar Zverev | 5,105 |
| 4 | — | Novak Đoković | 4,780 |
| 5 | — | Lorenco Museti | 4,105 |
| 6 | — | Aleks De Minor | 4,080 |
| 7 | ▲1 | Ben Šelton | 4,000 |
| 8 | ▼1 | Feliks Ože-Alijasim | 3,990 |
| 9 | — | Tejlor Fric | 3,840 |
| 10 | — | Alexander Bublik | 3,065 |
| Srpski igrači | |||
| 60 | ▼1 | Miomir Kecmanović | 910 |
| 90 | ▲6 | Hamad Mededović | 681 |
| 92 | ▼1 | Laslo Đere | 659 |
| 125 | — | Dušan Lajović | 497 |
| 466 | ▼2 | Ognjen Milić | 95 |
| 499 | ▼5 | Branko Djuric | 87 |
| 1 | — | Arina Sabalenka | 10,990 |
| 2 | — | Iga Švjontek | 8,328 |
| 3 | — | Koko Gof | 6,423 |
| 4 | — | Amanda Anisimova | 6,320 |
| 5 | — | Elena Ribakina | 5,850 |
| 6 | — | Džesika Pegula | 5,453 |
| 7 | ▲1 | Mira Andreeva | 4,731 |
| 8 | ▼1 | Jasmine Paolini | 4,267 |
| 9 | — | Medison Kiz | 4,111 |
| 10 | — | Belinda Benčić | 3,512 |
| Srpski igrači | |||
| 69 | ▼1 | Olga Danilović | 981 |
| 137 | — | Lola Radivojevic | 523 |
| 177 | ▼1 | Teodora Kostovic | 397 |
| 268 | ▼1 | Mia Ristic | 258 |
| 300 | ▼5 | Nina Stojanović | 215 |
| 316 | ▼6 | Katarina Jokic | 206 |
| 347 | ▲7 | Natalija Senic | 182 |
| 474 | ▼9 | Aleksandra Krunić | 116 |
Dobićeš obaveštenje čim počne. Klikni i gledaj.
Potvrdi u browser-u da želiš da primaš obaveštenja.
Primićeš obaveštenja za sve srpske igrače i udarne vesti.
Hoćeš da izabereš samo neke srpske i neke strane?
Da bi primao obaveštenja, dozvoli ih u podešavanjima browser-a.
Dobićeš obaveštenje čim počne. Klikni i gledaj.
Na iPhone-u, dodaj na Home Screen:
1 komentar
bravooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooobfyeeeew