Siner najsporiji do pete grend slem titule: Novak, Rafa i Rodžer bili brži

Dodaj Tenis Uživo kao željeni izvor na Google
 

Iako je Janik Siner nedavno stigao do svoje pete grend slem titule na Vimbldonu, poređenje sa najvećim imenima tenisa pokazuje da je Italijan bio sporiji u dostizanju ovog nivoa u odnosu na Novaka Đokovića, Rafaela Nadala i Rodžera Federera, pa čak i Karlosa Alkaraza.


Photo by: TenisUzivo.com

Janik Siner je sa 24 godine i 330 dana osvojio svoju petu grend slem titulu na Vimbldonu. Međutim, kada se uporedi sa legendama poput Novaka Đokovića, Rafaela Nadala i Rodžera Federera, kao i sa njegovim velikim rivalom Karlosom Alkarazom, Siner je najsporije stigao do ovog značajnog dostignuća.

Naš šampion Novak Đoković je svoju petu grend slem titulu podigao sa 24 godine i 255 dana, nakon pobede nad Rafaelom Nadalom u finalu Australijan Opena 2012. godine. Prethodno je Rodžer Federer do petog velikog trofeja stigao sa 23 godine i 300 dana, savladavši Endija Rodika u finalu Vimbldona 2005.

Posebno zanimljivo je da su Nadal i Alkaraz bili mlađi od Sinera kada su ostvarili isti uspeh. Rafael Nadal je imao samo 22 godine i 33 dana kada je osvojio svoju petu grend slem titulu, pobedivši Federera u nezaboravnom finalu Vimbldona 2008. godine. Slično tome, Karlos Alkaraz je takođe imao 22 godine i 33 dana kada je trijumfovao na Rolan Garosu 2025. godine, pobedivši upravo Sinera u finalu.

Ovi podaci pokazuju da, iako je Siner već ostvario značajne uspehe, put do vrha za najveće šampione često biva brži, što dodatno ističe veličinu Đokovićeve, Nadalove i Federerove karijere.

(Tenis Uživo, M. Vasić)


Teme:   Grend Slem, Janik Siner, Novak Đoković, Rafael Nadal, Rodžer Federer, Rolan Garos, Vesti, Vimbldon


Komentari

Ovaj sajt je zaštićen reCAPTCHA sistemom. Važe Google Politika privatnosti i Uslovi korišćenja.

Ne propusti nijedan prenos

Dobićeš obaveštenje čim počne.

Sačekaj...

Potvrdi u browser-u da želiš da primaš obaveštenja.

Notifikacije su uključene!

Primićeš obaveštenja za sve srpske igrače i udarne vesti.
Hoćeš da izabereš samo neke srpske i neke strane?

Ne, ovako je okej

Notifikacije su blokirane

Da bi primao obaveštenja, dozvoli ih u podešavanjima browser-a.

Ne propusti nijedan prenos

Dobićeš obaveštenje čim počne.
Na iPhone-u, dodaj na Home Screen:

Tapni pa "Add to Home Screen"