Feliks Ože-Alijasim u dubokoj krizi: Porazi nižu, forma opada

 

Četvrti teniser sveta, Feliks Ože-Alijasim, prolazi kroz izuzetno težak period u karijeri, obeležen serijom razočaravajućih poraza i padom forme, što ga dovodi u ozbiljan problem pred nastavak sezone.


Felix Auger-Aliassime by Skyscraper2010 / Peter Arnold (CC BY-SA 2.0)

Kanađanin Feliks Ože-Alijasim, trenutno četvrti reket sveta, suočava se sa ozbiljnim izazovima na teniskom terenu. Nakon što je izjavio da se ne oseća kao igrač kakav želi da bude i da prolazi kroz težak period, rezultati su nastavili da ga prate u negativnom kontekstu.

Samo nedelju dana nakon poraza u četvrtfinalu Rolan Garosa od Flavija Kobolija, Ože-Alijasim je doživeo još jedan neprijatan ishod na turniru u Hertogenbošu. Ovoga puta, rutinski ga je savladao 76. igrač sveta, Kamil Majhšak, rezultatom 6:4, 6:3. Kanađanin na ovom meču nije uspeo da stvori nijednu priliku za brejk.

U međuvremenu, na turniru u Štutgartu, Aleksandar Bublik je postao prvi polufinalista pobedom nad Đovanijem Mpečijem Perikardom sa 7:6 (7-5), 7:6 (7-3). Interesantno je da u ovom meču nije viđena nijedna brejk lopta. Bublik će u polufinalu igrati protiv pobednika duela između Frica i Belučija.

Na istom turniru, Jirži Lehečka je obezbedio plasman u polufinale savladavši Frensisa Tijafoa sa 6:4, 7:6 (7-4), spasivši dve set lopte. Njegov naredni protivnik biće bolji iz meča između Šeltona i Šimabukure.

U Hertogenbošu, prvo polufinale je već poznato: Aleks de Minor je bio bolji od Benžamena Bonzija sa 6:2, 6:4 i u borbi za finale sastaće se sa Adrijanom Manarinom, koji je eliminisao Džidžena Džanga rezultatom 7:6 (7-4), 6:3.

(Tenis Uživo, M. Vasić)


Teme:   Aleks de Minor, Jirži Lehečka, Polufinale, Rezultati, Rolan Garos, Vesti


Komentari

Ovaj sajt je zaštićen reCAPTCHA sistemom. Važe Google Politika privatnosti i Uslovi korišćenja.

Ne propusti nijedan prenos

Dobićeš obaveštenje čim počne.

Sačekaj...

Potvrdi u browser-u da želiš da primaš obaveštenja.

Notifikacije su uključene!

Primićeš obaveštenja za sve srpske igrače i udarne vesti.
Hoćeš da izabereš samo neke srpske i neke strane?

Ne, ovako je okej

Notifikacije su blokirane

Da bi primao obaveštenja, dozvoli ih u podešavanjima browser-a.

Ne propusti nijedan prenos

Dobićeš obaveštenje čim počne.
Na iPhone-u, dodaj na Home Screen:

Tapni pa "Add to Home Screen"