Agasi u čudu: “Nešto tu ne štima” sa Sinerovim ispadanjem sa Rolan Garosa

 

Legendarni Andre Agasi izrazio je zbunjenost povodom naglog pada Janika Sinera u drugom kolu Rolan Garosa, ističući da takav kolaps kod najboljeg tenisera sveta nije opravdan.


Jim Courier1 by Laslovarga (CC-BY-SA-3.0) https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Jim_Courier1.jpg

Čuveni šampion Andre Agasi ne može da shvati šta se dogodilo sa Janikom Sinerom na Rolan Garosu. Italijan, trenutno najbolji teniser sveta, doživeo je šokantno ispadanje u drugom kolu turnira, nakon što je vodio sa 2:0 u setovima i imao prednost od 5:1 u trećem. Nakon toga, Siner je izgubio 18 od narednih 20 gemova i eliminisan je iz daljeg takmičenja.

Agasi, koji je bio gost TV “TNT sports”, naglasio je da postoji značajna razlika između toga da je igrač u formi i da je spreman za meč. “Ne govorimo o igraču koji ne radi naporno, niti o teniseru koji nije fizički spreman za takmičenje na maksimalnom nivou. Govorimo o najboljem na planeti u ovom trenutku”, izjavio je Amerikanac, dodajući da je Sinerova situacija neobjašnjiva.

Bivši šampion je povukao paralelu sa prošlogodišnjim finalom Rolan Garosa, gde je Siner vodio dugotrajnu i iscrpljujuću borbu protiv Karlosa Alkaraza. “Siner je bio u stanju da vodi neverovatnu borbu u pet časova, a sada je pao posle sat i 45 minuta. Tu ne štima sve”, rekao je Agasi.

Ko će biti u finalu Rolan Garosa 2026?

Ko će biti u finalu Rolan Garosa 2026?

Zverev vs Menšik 49%
29 glasova
Zverev vs Arnaldi 29%
17 glasova
Menšik vs Arnaldi 14%
8 glasova
Neka kombinacija 8%
5 glasova
Ukupno: 59 glasova

Iako je žreb bio povoljan za Sinera, koji je važio za jednog od glavnih favorita, Agasi je ponudio moguće razloge za ovakav pad. “Danas je sve u vezi priprema, oporavka i ishrane vezano za nauku. Siguran sam da Daren Kejhil i ostali iz stručnog štaba imaju najbolje lekare i specijaliste. Međutim, ako stalno radite isto, to ne znači da ćete stalno dobijati iste rezultate. Morate nešto i da proverite, možda da dovedete drugu osobu koja bi donela drugačiji pogled”, sugerisao je Agasi.

Legendarni teniser je kao mogući problem istakao hidrataciju. “Meni se čini da je problem bio sa hidratacijom”, rekao je Agasi, prisećajući se sopstvenog iskustva. “Ja sam 24 sata pre mečeva na tri dobijena seta po velikoj vrućini pio između deset i 12 litara vode. Takođe sam prilagođavao i ishranu. Morate sebe da naterate da to uradite.”

Zaključio je da, iako ne zna šta se tačno dogodilo Sineru, postoji “nikakvo opravdanje za onakav pad posle samo jednog časa i 45 minuta”, pogotovo imajući u vidu da je Siner već pokazao da može da igra maratone.


(Tenis Uživo, M. Vasić)


Teme:   Andre Agasi, Daren Kejhil, Rolan Garos, Vesti


Komentari

Ovaj sajt je zaštićen reCAPTCHA sistemom. Važe Google Politika privatnosti i Uslovi korišćenja.

Ne propusti nijedan prenos

Dobićeš obaveštenje čim počne.

Sačekaj...

Potvrdi u browser-u da želiš da primaš obaveštenja.

Notifikacije su uključene!

Primićeš obaveštenja za sve srpske igrače i udarne vesti.
Hoćeš da izabereš samo neke srpske i neke strane?

Ne, ovako je okej

Notifikacije su blokirane

Da bi primao obaveštenja, dozvoli ih u podešavanjima browser-a.

Ne propusti nijedan prenos

Dobićeš obaveštenje čim počne.
Na iPhone-u, dodaj na Home Screen:

Tapni pa "Add to Home Screen"