18/11/25 - 16:30h

Đoković u Grčkoj dočekan kao heroj, u Srbiji…?

 

Dok premijer Grčke Kirijakos Micotakis srdačno dočekuje Novaka Đokovića, u Srbiji se situacija razlikuje. Najveći teniser svih vremena dobija podršku u Atini, dok u svojoj zemlji nailazi na drugačiji tretman.


Grčki premijer Kirijakos Micotakis primio je Novaka Đokovića u svoj kabinet, zajedno sa njegovim bratom Đorđem i predsednikom Grčke teniske asocijacije. Povod je bila sjajna organizacija turnira u Atini, na kome je Đoković osvojio 101. titulu u karijeri.

“Danas sam u mojoj kancelariji poželeo dobrodošlicu teniskoj legendi Novaku Đokoviću,” napisao je Micotakis na društvenim mrežama. Ovaj gest dolazi u kontrastu sa odnosom srpskih vlasti prema našem šampionu.

Podsećanja radi, Đoković je u nemilosti srpskih vlasti otkako je pružio podršku studentima. Grci su, sa druge strane, nakon uspešnog turnira odmah pozvali Đokovića na razgovor, dok u Srbiji, uprkos decenijama dominacije i osvojenim titulama, nema strateškog razgovora.

Grčki portal “Tenis 24” tvrdi da Đoković u Atini planira investiciju od 20 miliona evra. Ovo je još jedan pokazatelj koliko je Novak cenjen van granica Srbije, dok u svojoj zemlji, nažalost, ne dobija uvek zasluženu pažnju.

(Tenis Uživo, M. Vasić)


Teme:   Predsednik, Vesti


Komentari

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.