Sinerova Berba Miliona: Italijan Zgrnuo Ogromnu Sumu na Dva Turnira!
Janik Siner je ove jeseni pokazao da je prava mašina za zarađivanje novca, osvojivši neverovatnih 11 miliona dolara na samo dva turnira. U isto vreme, naš Novak Đoković i dalje drži rekord po zaradi u jednoj sezoni.
Janik Siner je ove jeseni postavio dva rekorda kada je u pitanju zarada na jednom takmičenju. Na egzibiciji Slem šest kraljeva u Rijadu osvojio je šest miliona dolara, što je apsolutni rekord kada je u pitanju šampionski ček.
U nedelju je u Torinu nagrađen sa 5.071.000 dolara za trijumf na završnom Mastersu, što je rekord kada su u pitanju zvanična takmičenja. Siner godinu završava sa 19.114.396 dolara, ne računajući taj ček iz Rijada jer je u pitanju egzibicija.
Kada se uzme u obzir da zbog tromesečne suspenzije nije igrao na četiri mastersa 1.000 (Indijan Vels, Majami, Monte Karlo i Madrid), kao i da je zbog odsustva sa njih ostao bez višemilionskog bonusa, jasno je da bi sigurno oborio rekord u zaradi u jednoj sezoni koji drži naš Novak Đoković.
Đoković je postavio rekord još 2015, kada je kući odneo čak 21.646.145 dolara. Siner se sada probio na sedmo mesto po zaradi u karijeri sa 56.632.426 dolara. Ispred njega su dvojica aktivnih tenisera, ali sa minimalnom prednošću.
Novak Đoković je rekorder sa 191.252.375 dolara u karijeri, sa ogromnom prednošću nad ostalim članovima velike trojke.
(Tenis Uživo, M. Vasić)
Teme: Janik Siner, Masters, Novak Đoković, šest kraljeva, Slem šest Kraljeva, Vesti





